Wybór drzwi do wnętrz. Na co zwrócić uwagę?

8 lipca 2021 Blog No Comments
szklane drzwi do łazienki

Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne to nie tylko ozdoba, ale również ogromna wygoda korzystania z pomieszczeń. Na co więc zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Design

Czy to najważniejszy czynnik wyboru? Dla większości inwestorów zdecydowanie tak. Drzwi zajmują bowiem znaczną część ściany i tym samym mogą stanowić albo ozdobę pomieszczenia, albo zdecydowanie psuć jego wygląd. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dobrać je w odpowiedni sposób, zwłaszcza pod kątem tego, w jakim stylu będzie wykańczane wnętrze.

Jeśli chodzi o obecne trendy, szczególnie popularne są modele w kolorze białym, które doskonale pasują zarówno do wnętrz w stylu skandynawskim, jak i tych minimalistycznych.

Sposób otwierania

Sposób otwierania drzwi to kwestia, którą warto dobrze przemyśleć. Oczywiście nie ma ona bezpośredniego przełożenia na wybierany model, jednak przy zakupie stolarki drzwiowej zdecydowanie trzeba to rozważyć. Chodzi przecież o to, aby wejścia do pomieszczeń były możliwie najbardziej funkcjonalne, w praktyce więc drzwi przy otwieraniu nie powinny ze sobą kolidować.

Gdy pomieszczenia są wyjątkowo nieduże, można zdecydować się również na drzwi przesuwne, które nie będą zajmować zbyt dużo miejsca przy otwieraniu. Jest to jednak wariant, którego zastosowanie nie zawsze się sprawdzi, np. w przypadku bardziej prywatnych pomieszczeń.

Detale wykończeniowe

Przy wyborze drzwi do wnętrz nie można zapomnieć także o detalach wykończeniowych. Chodzi tu jednak nie tylko o klamkę, ale także o zawiasy. Tutaj można stosować dwa główne warianty, czyli zawiasy albo dopasowane do wyglądu drzwi, albo do klamki. Które podejście jest lepsze? Większość Klientów wybiera drugą opcję, przy czym wszystko zależy od osobistych preferencji i gustu.

Detalem wykończeniowym może być również przeszklenie. Kiedy warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim w niewystarczająco doświetlonych pomieszczeniach, w których zdecydowanie brakuje naturalnego światła.

Jak widać wybór drzwi do wnętrz to konieczność wzięcia pod uwagę szeregu kryteriów. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, serdecznie zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych ekspertów.