Okna drewniane – Szczecin

W naszej gamie produktowej znajdą Państwo ponadczasowe i piękne okna drewniane. To stolarka okienna stworzona z myślą o osobach, które lubią klasyczny design i cenią sobie naturalny wygląd. Przy zakupie nowoczesnych okien drewnianych nie trzeba także rezygnować z energooszczędności. Dzięki trzyszybowym pakietom i precyzyjnemu wykonaniu gwarantują szczelność, a tym samym niższe rachunki za ogrzewanie. Jakie są pozostałe zalety okien drewnianych?

  • Postrzega się je jako produkty luksusowe i długowieczne (gdy będą odpowiednio pielęgnowane, mogą przetrwać nawet 150 lat).
  • Znakomicie komponują się z innymi drewnianymi elementami we wnętrzach.
  • Można wyposażyć je w dodatkowe systemy antywłamaniowe, dzięki czemu będą jeszcze bezpieczniejsze.
  • W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, nie ma trudności z ich renowacją.

Okna drewniane są droższe od plastikowych, jednak wynagradzają to ponadczasowym wyglądem oraz trwałością.

 

Jakie są zasady montażu okien z drewna?

W przypadku montażu jest kilka uniwersalnych reguł, które pozwolą uniknąć problemów na etapie eksploatacji. Jakie są podstawowe zasady montażu okien z drewna?

  • Prace należy przeprowadzać dopiero po zakończeniu tynkowania oraz wylewania posadzek, gdyż nadmierna wilgoć negatywnie wpływa na drewniane okna.
  • Otwór ościeża powinien być od 2 do 3 cm szerszy, aniżeli szerokość ościeżnicy.
  • Okna drewniane trzeba zawsze montować na czystym podłożu, gdyż jakiekolwiek zanieczyszczenia mogą sprawić, że nie będą one szczelne.
  • Punkty mocujące muszą być umieszczane w odpowiednich odległościach, przy czym nie mogą one być ani zbyt małe, ani zbyt duże. W przypadku okien drewnianych powinno być to około 80 cm.

Jeśli poszukują Państwo wytrzymałych okien drewnianych w Szczecinie i okolicach oraz potrzebują zespołu fachowców, którzy zajmą się sprzedażą okien i ich montażem, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Okna drewniane – klasyka w nowoczesnej aranżacji

Współczesne aranżacje wnętrz to harmonijne połączenie klasyki z innowacyjnymi rozwiązaniami. Okna drewniane to ikony ponadczasowego stylu, które z powodzeniem odnajdą się również w nowoczesnych aranżacjach. Powracają do łask jako synonim luksusu, dobrego gustu i uniwersalności, która pozwala na ich doskonałe dopasowanie do każdego typu wnętrza. Połączenie drewna z nowoczesnymi elementami, takimi jak stal czy szkło, dodaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. To doskonałe rozwiązanie dla domów w stylu wiejskim i rustykalnym o charakterze nowoczesnym, nazywanym również “modern rustic”

Okna drewniane oferują szerokie możliwości personalizacji dzięki różnym rodzajom drewna, kolorom, stylom i technikom lakierowania, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do aranżacji wnętrza i elewacji budynku. W nowoczesnych aranżacjach dobrze sprawdzą się jasne kolory, takie jak bielony dąb czy sosna, które optycznie powiększą pomieszczenie i wprowadzą do niego przyjemny klimat. Z kolei do stylu skandynawskiego i industrialnego idealnie pasują proste dodatki, takie jak bawełniane rolety i lniane żaluzje. Minimalistyczne formy bez ozdób i uchwytów wyraźniej podkreślają naturalny urok drewna. Doskonałym rozwiązaniem są również okna “na styku”, wkomponowane w bryłę budynku za pomocą niewidocznych ramek.

Nie zapominajmy także o zaletach okien drewnianych, takich jak trwałość i naturalna izolacja. Drewno dodaje uroku każdej aranżacji wnętrza, a przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez dziesiątki lat. To również materiał ekologiczny i przyjazny dla człowieka oraz środowiska, gdyż łatwo ulega recyklingowi i biodegradacji.

Zachęcamy do wyboru i montażu okien drewnianych w Szczecinie i okolicach z różnorodnej oferty naszej firmy.