Stolarka drzwiowa

Ważnym elementem wykończeniowym jest zakup stolarki drzwiowej, czyli drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Aby ułatwić podjęcie decyzji, wybraliśmy dla Państwa m.in. drzwi polskiej marki Porta, która od 25 lat produkuje solidne drzwi do domów, mieszkań oraz budynków produkcyjnych. Drzwi Porta to szeroka gama produktów w różnych kolorach i stylach, a także z przeszkleniami lub bez. Oferta tej firmy obejmuje tez konstrukcje przesuwane (tzw. łamane), które znakomicie sprawdzają się w małych wnętrzach. Drzwi Porta to również idealne drzwi wejściowe o wysokich parametrach izolacji termicznej.

Zakup drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to oczywiście decyzja na lata, dlatego trzeba dobrze ją przemyśleć. Pierwszym kryterium jest wygląd, który powinien komponować się z fasadą budynku. Dobrze, aby wraz ze stolarką okienną i drzwiami garażowymi tworzyły spójną kolorystycznie całość. Dodatkowo muszą być wygodne w użytkowaniu, dlatego nie zaleca się, by były węższe niż 90 cm (otwór w murze musi być o co 10 cm szerszy). Minimalna wysokość to natomiast 200 cm, dzięki czemu będzie można wnosić meble i większe przedmioty. Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest zastosowanie lub brak przeszklenia. Jeśli ganek nie jest dodatkowo doświetlony za pomocą okna, wówczas przynajmniej niewielka szyba poprawi widoczność we wnętrzu. Wejściowe drzwi Porta, które Państwu oferujemy, można zakupić zarówno w wersji bez, jak i z przeszkleniami.

Prawidłowy montaż

Aby stolarka drzwiowa była szczelna, istotny jest również sposób instalacji. Nasi fachowcy zajmują się również montażem drzwi, który wykonują dokładnie i z troską o detale. Dbają również o dokładne wykonanie izolacji, a także prawidłowy montaż progu, który istotny jest dla zachowania stabilności i szczelności.